chusty i apaszki - dodatki

Stylowe dodatki – chusty i apaszki

Poziom każdej damskiej stylizacji mogą podnieść odpowiednio dobrane dodatki. Wśród nich znajdują się także chusty. Odpowiemy więc sobie na pytanie, dlaczego te dodatki są tak mocno lubiane przez kobiety.

Chusty są wykonane z cienkich materiałów i pasują do bardzo dużej ilości damskich stylizacji. Potrafi ona zastąpić czapkę, szalik, kominiarkę czy też opaskę na głowę. Chusta jest bardzo ceniona za swoją uniwersalność, a także funkcjonalność. Poszczególne modele są doceniane nie tylko przez nas samych, ale także przez sportowców.

Apaszkę można najczęściej spotkać z trójkątnym kształtem i złożoną w poprzek. Podobnie jak chusta jest bardzo uniwersalnym dodatkiem. Możesz ją nosić na kilka sposób. Będzie pełnić funkcję nakrycia głowy lub też szalika. Składaj i zwijaj ją w dowolny sposób aż uzyskasz upragniony efekt.

Warto jest podkreślić, że apaszki były modne już w przeszłości. Jako opaskę na głowie nosiła je Brigitte Bardot. Z kolei Audrey Hepburn wiązała ją wokół szyi. Jane Birkin miała na ten dodatek jeszcze inny sposób. Postanowiła wiązać apaszkę jako górę od bikini.

Wróćmy jeszcze raz do sposobu noszenia apaszek i chust. Jest ich na ogół kilka. Tak jak wspominałam już wcześniej, apaszkę możemy zwijać i wiązać aż do momentu osiągnięcia upragnionego efektu. Może więc nas ponieść wyobraźnia i kreatywność. Chustę możemy wiązać pod brodę lub też z tyłu. Co ciekawe można zarzucić ją na siebie w nieco nonszalancki sposób lub obwijać sobie nimi szyję. Apaszka bywa także używana jako gumka do wiązana włosów lub też pasek.

Jeśli chodzi o materiały to w kategorii chust najbardziej wyróżnia się jedwab. Apaszki natomiast można spotkać z ręcznie malowanymi wzorami. Jest to świetna opcja dla pan, które lubią regionalne klimaty. Spotkać można np. szale, które posiadają kurpiowskie zdobienia. Na topie są także wzory kwiatów, a także motywy geometryczne. Pojawiają się również takie, które są inspirowane dziełami znanych malarzy. Bardzo poleca się również zwrócić uwagę na chusty kominy, które są niezwykle praktyczne. W ich przypadku nie istnieje ryzyko, że będą mogły zsunąć nam się z szyi lub głowy.

Mam nadzieję, że wraz z tym wpisem zmieniło się wasze podejście do apaszek i chust. To często nie kapelusze, torebki i biżuteria są najlepszymi rodzajami dodatków do damskich stylizacji. Już od dawna chusta nie powinna nam się kojarzyć z elementem garderoby, który nakładały na głowę nasze babcie. Sama niedawno kupiłam sobie zarówno chustę, jak i apaszkę. Uważam, że mniej znane rzeczy mają właśnie najwyższą wartość. Kiedy będzie chłodniej z pewnością użyję apaszki jako szalika. Co do chusty nie mam jeszcze konkretnego pomysłu, ale być może będę wiązała ją pod brodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.