Czy perły przynoszą pecha

Czy perły przynoszą pecha – Odpowiadamy

Według jednego z badań biżuteria z pereł została znaleziona w egipskich miejscach pochówku między 8500 pne a 400 pne. W starożytności perły były zbierane z mięczaków (ostryg perłowych) i wykorzystywane do celów leczniczych i religijnych. Rzymianie znani byli z tego, że przed bitwami nosili biżuterię z pereł na szyjach i nadgarstkach, ponieważ myśleli, że ochroni ich ona w walce. W średniowieczu perły były używane jako forma waluty i często były wymieniane na broń. Cztery najbardziej popularne kolory perłowe to biały, kremowy, złoty i srebrny. Te cztery kolory uważane są za naturalne kolory pereł. Czasami jednak perły mogą mieć inne kolory, takie jak różowy lub fioletowy. Jest to efekt napromieniowania, a w niektórych przypadkach celowy.

Czym są perły?

Perła to mały kawałek tkanki, który jest używany do ozdoby lub do celów leczniczych. Najczęściej powstaje w wyniku wydzielania wapnia z żywego stworzenia, takiego jak mięczak. Ta wydzielina wytwarza opalizujący połysk ze względu na sposób, w jaki światło wpada i oddziałuje z powierzchniami pod różnymi kątami. Perły sztuczne mogą być wykonane z różnych materiałów, a także w różnych procesach, które dają kolory zbliżone do pereł naturalnych, ale pozbawione naturalnego połysku materiału. Na świecie istnieje wiele pereł. Perłę kiedyś uważano za klejnot, ale dziś często uważa się ją za małą ozdobę.

Czy perły przynoszą pecha według Polski?

Wiele osób uważa, że noszenie pereł przynosi pecha, ale niekoniecznie tak jest. Pochodzenie tego przekonania wywodzi się z przesądu, że perły to łzy syren. Wielu ludzi uważa, że perły są w rzeczywistości produktem ubocznym ostryg, a nie syren.

Według Polskich wierzeń ludowych perły opisywane są dość negatywnie. Przesądy staropolskie mówią, że są to łzy anioła, który po modlitwie do Boga o przebaczenie spadł z nieba i przywiązał się do skały. . Mówi się, że jeśli perła pojawi się, gdy kobieta jest w ciąży, oznacza to, że dziecko urodzi się głuche lub niewidome. Według folkloru perły powstają, gdy ostrygi są całowane przez księżniczkę, która płacze, pijąc wodę morską. Kiedy rozpływają się w jej łzach, zamieniają się w perły i spadają do morza.

Czy noszenie sztucznych pereł przynosi pecha?

Istnieje od dawna przesąd, że noszenie sztucznych pereł przynosi pecha. Początki tego przesądu są nieznane, ale prawdopodobnie ma to związek z upadkiem handlu perłami w latach 30. XX wieku. . Pech w noszeniu sztucznych pereł ? Co za bzdury! Jak zawsze, prawda prawdopodobnie leży gdzieś pomiędzy dwoma skrajnościami. Sztuczne perły mają pecha, ponieważ zostały wykonane, gdy perły nie były popularnym przedmiotem jubilerskim. W dzisiejszych czasach naturalne perły są nadal rzadkie i cenne, więc noszenie sztucznych nie wydaje się aby były źródłem pecha. Jednakże noszenie sztucznych pereł w czasie wielkich osobistych lub finansowych konfliktów jest uważane za pecha. Dobrym przykładem może być noszenie fałszywego naszyjnika z pereł na wesele, w którym wierzysz, że małżeństwo ostatecznie się nie powiedzie. Ideą tego może być to, że perły są wskaźnikiem sennej jakości ślubów, które symbolizują nadzieję i odnowę w życiu. Możesz również nosić fałszywe perły, aby zaznaczyć swój sukces po przejściu pewnych trudności, takich jak w przypadkach, gdy zostałeś zwolniony z pracy.

Czy perły przynoszą pecha według Azji?

W Japonii panuje powszechne przekonanie, że perły przynoszą pecha. Ten przesądny pomysł zrodził się w okresie Edo, kiedy członkom klasy samurajów nie wolno było nosić pereł, ponieważ wierzono, że odciąga to ich od obowiązków wojownika. . Na początku XX wieku kolekcjonowanie pereł stało się popularnym hobby wśród arystokracji i elity Japonii, ale wielu członków japońskiego społeczeństwa nadal kojarzyło perły z pechem. Japońskie słowo oznaczające perłę to „hagire”, co można przetłumaczyć jako „wróżka z morza”. Uważano, że termin ten odnosi się do kobiety, która zmarła przy porodzie i przybyła na dno rzeki. Ciało kobiety zamieniło się w perły, tworząc związek między kobietami i woda, między życiem a śmiercią. Niektórzy Japończycy wierzą, że biżuteria z pereł przynosi „szczęście” i ma działanie ochronne. Jednak wielu uważa, że sztuczne perły są symbolem nieszczęścia, a nawet śmierci, ponieważ często są kojarzeni z oszustami, którzy oszukują innych, co do ich pieniędzy i klejnotów.

Czy perły na urodziny to dobry pomysł?

Wiele osób uważa, że perełki na przyjęcie urodzinowe to dobry pomysł, ponieważ są eleganckie i zachęcające. Naszyjniki z pereł to tradycyjne prezenty dla kogoś, kto ukończył 40. urodziny. Naszyjnik z pereł może symbolizować mądrość, piękno i doświadczenie danej osoby. Uważa się również, że perły korzystnie wpływają na zdrowie, poprawiając krążenie, wspomagając trawienie i zmniejszając stres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.