jakie nauszniki zimowe

Jakie nauszniki zimowe będą najlepsze? Przegląd damskich i męskich nauszników na zimę

Konfekcja mody zimowej jest dość standardowa. Wszyscy mniej więcej wiedzą, co warto zakładać, aby cieszyć się komfortem termicznym. Właśnie to kryterium jest dość często kluczowe, ponieważ w warunkach mroźnej aury strój ma spore znaczenie. Chodzi wszakże o to, aby nie wychłodzić nadmiernie organizmu, co może mieć dla niego negatywne skutki. Stąd zimowe kurtki i płaszcze, kożuszki, czapki czy szaliki są elementarzem zimowej mody. Jednakże na tym opcje się nie kończą, ponieważ do gry wracają nieco już zapomniane trendy sprzed lat. Nauszniki zimowe – jakie wybrać, aby zadać szyku zimową porą? Dokładnie tak, ten odzieżowy dodatek wraca triumfalnie, a producenci mają do zaproponowania całkiem sporo interesujących rozwiązań dla pań, jak też panów.

Nauszniki na zimę – ciepłe, wygodne i znowu na topie!


Wydawać by się mogło, że czas nauszników zimowych minął bezpowrotnie. Nasi rodzice i dziadkowie często zakładali je zimą, czasami jako uzupełnienie czapek. Ich dawna powszechność wynikała z tego, że zimy na przykład w okresie PRL-u były zdecydowanie ostrzejsze niż te obecne. Nadal jednak w ciągu roku zdarza się przynajmniej kilka czy kilkanaście tygodni mrozu, a wtedy właściwa ochrona przed niskimi temperaturami jest koniecznością. Damskie nauszniki zimowe można znaleźć więc bez trudu w sklepowych ofertach, a wzornictwo niektórych jest naprawdę stylowe. Najczęściej są one wykonane z akrylu czy wełny, jednakże charakter materiałów bywa zaskakująco różnorodny. Wszak najważniejsze, aby było nam ciepło w uszy, co zimą nie zawsze gwarantuje czapka.

jakie nauszniki na zimę

Jakie wybrać nauszniki zimowe, aby były funkcjonalne i do tego ładne?


Wachlarz ofert przygotowanych przez producentów dodatków odzieżowych jest obecnie na tyle szeroki, że znalezienie sprawdzonego i atrakcyjnego w aspekcie wizualnym modelu nie jest raczej problemem. Chodzi tu zarówno o warianty damskie, jak też przeznaczone dla panów. Męskie zimowe nauszniki nie są może najczęściej wybierane, ponieważ nie każdy mężczyzna jest gotów z nich korzystać. Sporo z nich ma nawet kłopot z zakładaniem czapek, a co dopiero mówić o kojarzonym raczej z dzieciństwem akcesorium. Warto jednak wyzbyć się uprzedzeń, ponieważ odmrożone uszy naprawdę nie są niczym przyjemnym, a para nauszników na zimę pomaga ograniczyć to nieciekawe ryzyko. Dokładnie to samo tyczy się zresztą kobiet, dla których marki odzieżowe także wiele opcji przygotowały.

Nauszniki zimowe – czarne, a może w innym kolorze?


Wybór odpowiedniego rozwiązania nie zawsze jest łatwy. Generalnie zwykle stawia się na modele nauszników zimowych o najprostszej formie. Kolorystyka pozostaje kwestia otwartą. Wiele osób wybiera te o barwie czarnej, ponieważ jest ona najbardziej uniwersalna i w gruncie rzeczy pasuje do każdej stylizacji. Ogólnie ważne jest to, aby nauszniki na zimę były ciepłe i komfortowe w codziennym noszeniu. Potem trzeba zwrócić uwagę na ich wygląd. Kobiety chętniej sięgają po modele w innych kolorach niż czarne – w grę wchodzą warianty czerwone, niebieskie, białe i rzecz jasna inne. Warto przyjrzeć się ofertom i postawić na opcję, która najbardziej do nas przemawia.

Sprawdź także na naszym blogu o modzie damskiej:
Jaki ciepły koc na zimę

Co ubrać do biegania zimą

Jak się ubrać na wesele zimą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.