jakie rękawiczki do morsowania

Jakie rękawiczki do morsowania

Chociaż z początkiem ciepłych dni większość ludzi wybiera raczej ciepły koc, niektórzy wykorzystują zimą temperaturę w zupełnie inny sposób. Mowa tutaj oczywiście o morsach. To ludzie, którym niestraszne są lodowate kąpiele, podczas gdy inni ubierają dodatkową parę skarpetek. Morsowanie, chociaż dla początkujących może się wydać dosyć ekstremalne bardzo dobrze, wpływa na odporność i co za tym idzie krążenie, a także cały organizm. Sprawdź wszystko, co powinieneś wiedzieć na naszym blogu o modzie damskiej!

Jak zacząć morsowanie i nie zniechęcić się do kolejnych kąpieli

Morsowanie jest popularne wśród ludzi w różnym wieku. Ponieważ kąpiel w zimnej wodzie ma zbawienny wpływ na stawy jest równie często praktykowany przez osoby starsze. Nie ma praktycznie większych przeciwwskazań, więc każdy może to wykonywać, jednakże dla własnego bezpieczeństwa zalecana jest wizyta u lekarza. Wbrew częstej opinii taka kąpiel nie skutkuje przeziębieniu, a wręcz przeciwnie-należy jedynie pamiętać o kilku prostych zasadach. Przede wszystkim zrezygnuj z kąpieli w otwartych akwenach, tym bardziej w samotności. Fale podczas chłodnych dni są bardzo zdradliwe. Drugą wskazówką jest odpowiednia rozgrzewka. Musisz podnieść temperaturę swojego ciała, nim wskoczysz do zimnej wody. Zrób więc najpierw parę przysiadów i pajacyków. Aby się rozgrzać dobrym pomysłem będzie także chwila powolnego biegania.

Następnie możesz rozpocząć zimną kąpiel. Zrezygnuj jednak wbiegania do akwenu, w taki sposób możesz zafundować sobie szok termiczny. Do wody powinieneś wchodzić zdecydowanym krokiem, ale powoli. Pamiętaj, że zbyt długie ociąganie się może przyczynić się do zbyt długiego wystawienia ciała na wiatr, co może prowadzić do przeziębienia. Możliwe, że morsowanie spodoba Ci się już od pierwszego razu, ale jak we wszystkim należy zaczynać małymi kroczkami. Początkujący morsy powinni pozostawać w wodzie tylko parę sekund, natomiast doświadczeni nie powinni przekraczać czterech minut. Dla ochrony zdrowia istotne jest także niemoczenie głowy ani dłoni. Zabierz z domu zwykłą czapkę zimową oraz zainwestuj w odpowiednie rękawiczki do morsowania przykładowo z neoprenu, które ochronią dłonie. Po wyjściu z wody ogrzej swoje ciało ubierając się w suche, ciepłe ubranie. Możesz zabrać także termos z ulubioną herbatą, która rozgrzeje Cię od środka.

W co się ubrać na morsowanie? Niezbędne akcesoria przez zimną kąpielą

rękawiczki do morsowania

Każdy mors wie, że do wyjścia na kąpiel nie wystarczy zabranie jedynie stroju kąpielowego. Podczas zimy warto zainwestować w specjalne ubranie, które będzie chronić nas przed wyziębieniem i zapewni komfort w przeżywaniu wodnej przygody. Pierwszą rzeczą, o której należy zadbać to odpowiednie buty do morsowania które ochronią przed zimnem i wilgocią Twoje stopy. Oczywiście, najlepiej sprawdzą się te wodoszczelne. Zadbaj także, aby posiadały antypoślizgową podeszwę, która przyda się, gdy na dworze jest lód. Dobrym dodatkiem będą także skarpety neoprenowe. Dla dobra swojego organizmu nie rezygnuj także z bielizny do morsowania. Przygotuj sobie także matę, gdzie bezpiecznie będziesz mógł pozostawić swoje rzeczy, bez ryzyka ich zabrudzenia.

Dlaczego rękawice neoprenowe są odpowiednie do kąpieli w lodowatej wodzie?

Zapewne masz w domu nie jedną parę rękawiczek, które sprawdzają się na chłodniejsze dni. Jednak, nie są one przystosowane do kontaktu z wodą. Jeżeli chcesz zapewnić sobie bezpieczeństwo przed lodowatą wodą, odpowiednie rękawice do morsowania powinny być przede wszystkim wodoszczelne. Chociaż, tak jak wcześniej wspomnieliśmy, nie zaleca się zanurzać rąk lepiej przygotować się na każdą sytuację. Jeżeli więc zastanawiasz się nad rękawicami do morsowania, mamy dla Ciebie odpowiedź. Pośród wielu morsów istnieje przekonanie, że najlepsze są rękawice neoprenowe, które są trwałe i nie dość, że chronią przed wodą, ale także posiadają właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu nasze ręce zachowają ciepło, bez różnicy od temperatury na dworze. Rękawiczki wykonane z neoprenu są także elastyczne i umożliwiają Twojej skórze oddychać. Sprawdź także, czy wnętrze wykończono ciepłym materiałem, natomiast zewnętrzna strona powinna zostać wykonana z antypoślizgowego materiału. Rękawice neoprenowe kupisz w sklepie sportowym bądź nurków.

Sprawdź także:

Jaki wybrać ciepły koc zimowy

Co ubrać do biegania zimą

Jak ubrać się zimą na rower

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.