Niezwykłe Miejsca w Polsce: Ogrody Tematyczne Hortulus

 • kobiece inspiracje
 • Tagged <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/blog-lifestyle/" rel="tag">blog lifestyle</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/blog-lifestylowy/" rel="tag">blog lifestylowy</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/blog-podrozniczy/" rel="tag">blog podróżniczy</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/co-warto-zobaczyc-w-polsce/" rel="tag">co warto zobaczyć w Polsce</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/gdzie-na-urlop/" rel="tag">gdzie na urlop</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/kobiece-inspiracje/" rel="tag">kobiece inspiracje</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/niezwykle-miejsca-w-polsce/" rel="tag">niezwykłe miejsca w Polsce</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/ogrody-hortulus/" rel="tag">Ogrody Hortulus</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/ustronie-morskie-i-okolice/" rel="tag">Ustronie Morskie i okolice</a>
 • 07/19/2017
 • Cudze chwalicie, swego nie znacie! No właśnie, a Polska jest taka piękna i warto ją zwiedzać! W tym roku byliśmy na wczasach w okolicach Ustronia Morskiego. Będąc w tamtych okolicach grzechem byłoby nie odwiedzić Ogrodów Hortulusa. To niezwykłe miejsce znajduje się w Dobrzycy.

  Ogrody Hortulus to ponad 6 tys. różnych gatunków kwiatów i roślin, w tym gatunków egzotycznych oraz unikatowych. Ogrody Tematyczne Hortulus to około 30 ogrodów, w tym m.in.: japoński, francuski, śródziemnomorski czy angielski. Oprócz pięknej roślinności możemy podziwiać niezwykłe rzeźby, domki, oczka wodne, stawy, mosty czy nawet ławeczki. Wszystko jest bardzo dopracowane, warto więc zwrócić uwagę na najmniejsze detale, które dopełniają klimatu temu miejscu. Oprócz cudnych widoków, można również pobudzić zmysł zapachu….:)Niestety o ile mogę Wam pokazać troszkę zdjęć, to aby poczuć niezwykłe zapachy, musicie jechać tam sami;).

  Dobra wiadomość dla rodzin! Dzieci na pewno nie będą się nudzić. Główną atrakcją dla nich na pewno będzie labirynt;). Nasze szkraby mogą również pobawić się na placu zabaw:).

  Ogrody otwarte są cały rok! Jesień musi tam być bardzo romantyczna, a zima bajeczna!

  Warto odwiedzić te nieziemskie, polskie 4 hektary! 😉

  zdj.: Tomasz Maciejewski

  A stylizacje z Ogrodami Hortulusa w tle możecie zobaczyć TUTAJ 🙂 Zajrzyjcie koniecznie!