Ile potrzeba włóczki na ponczo

Ponczo ile włóczki potrzeba i jak je zrobić?

Każdy chyba zna i wie, jak wygląda ponczo. To rodzaj garderoby, który świetnie sprawdzi się w jesienne dni na ogrzanie siebie. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile potrzeba włóczki, aby zrobić ponczo, albo jak zrobić ponczo w łatwy sposób to świetnie trafiłeś. W naszym artykule znajdziesz inspirujące porady oraz triki na wykonanie tego prostego ubioru.

Ile potrzeba włóczki na ponczo?

Przędza poncho to rodzaj luksusowej przędzy, która jest popularna do robienia dużych kawałków w stylu szalowym. Aby dowiedzieć się, ile potrzebujesz przędzy poncho, musisz zmierzyć szerokość gotowego produktu i określić, ile metrów znajduje się w kłębku przędzy. . 1 kłębek przędzy poncho ma 15 metrów, a 1 metr zawiera 1000 centymetrów. Tak więc, aby dowiedzieć się, ile kłębków włóczki potrzebujesz, podziel liczbę metrów w jednej kłębku przez 1000, a następnie pomnóż przez 15. Na przykład: Jeśli chcesz mieć 25-metrowe ponczo, potrzebujesz 3 piłek włóczki. 1 metr ma 1000 cm, więc pomnóż tę liczbę przez 15, aby otrzymać sumę: 2000cm x 3 = 6000cm x 3 = 18000cm. Tak więc potrzebna liczba piłek to 3 x 15 = 45 kulek włóczki

Jak uszyć ponczo z szalika

Jeżeli jesteś dopiero początkujący i nie masz zbyt dużych umiejętności w dzierganiu na drutach bądź szyciu, to jeszcze nic straconego. Poniżej przedstawiamy Ci prosty sposób, jak w 4 łatwych krokach możesz stworzyć ponczo z niepotrzebnego szala, który zalega w Twojej garderobie. Nie zapomnij pochwalić się rezultatami w komentarzach, jesteśmy pewni, że Twoje ponczo będzie piękne!
1. Złóż szalik na pół, tak aby długie boki stykały się ze sobą, a następnie złóż górną część szalika na około 1 cal i zszyj. 2. Przyszyj guzik po obu stronach miejsca, w którym właśnie zaszyłeś, aby utrzymać go razem jako pętlę. 3. Odetnij nadmiar długości z dłuższego boku szalika, który był złożony w dół i przyszyj kolejny guzik na jednym końcu, aby zamykał się jak ponczo, gdy nosisz to. 4. Załóż krawat (zrobiony z szalika) z przodu, a następnie załóż kolejny krawat, aby zawiązać go wokół talii lub po prostu zawiń go wokół talii jak pelerynę i zawiąż ponownie.

Jak uszyć ponczo z kwadratu

Jeżeli jednak nie masz niepotrzebnego szala w swojej garderobie to możesz wypróbować drugi, prosty sposób na wykonanie poncza z kwadratu. Sprawdź sam!
Ponczo to uniwersalna część garderoby, którą można wykorzystać do wielu celów. Poncza są zwykle noszone na innych ubraniach i mogą być używane do ogrzania podczas chłodnej zimy. Z kwadratu łatwo zrobić ponczo – materiału, który jest złożony na pó i przyszyte wzdłuż górnej krawędzi. Dolna krawędź jest następnie składana i dodawany jest guzik, aby zamknąć poncho. Krok 1: Wytnij swój materiał Weź swój kwadrat materiału i zrób kilka pasków. Podziel paski na dwie grupy, jak pokazano poniżej: Użyj tych grup, aby uszyć poncho, umieszczając każdy pasek jeden na drugim, tak aby zachodziły na siebie. Tylną stroną do góry złóż lewą połowę, aby utworzyć kieszeń, do której można włożyć guzik. Przyszyj tę kieszeń nitką. Powtórz dla drugiej połowy poncho, a następnie zszyj połówki razem wzdłuż górnej krawędzi. Tak powinien wyglądać Twój gotowy produkt: Krok 2: Przyszyj guzik – ten krok jest opcjonalny, ale sugerowałbym przyszycie guzika do ponczo. Dowiedz się więcej o przyszywaniu guzików z naszego artykułu „Jak przyszyć guzik?”

Jak uszyć ponczo z szalikiem?

Ponczo z szalikiem to prosty sposób na stylową zimę. Ponczo z szalikiem to ubranie, które łączy w sobie to, co najlepsze z dwóch światów: okrycie poncza i ciepło szalika. Ten projekt można uzupełnić o podstawowe umiejętności szycia i minimalne materiały do szycia. . Potrzebne materiały: – szalik (rozciągliwy) – Tkanina poncho (lekka, rozciągliwa) – Rozmiar nici i igły zalecany do nawlekania igły maszynowej lub w celu dopasowania grubości nici do rozmiaru igły-Nożyczki lub krajalnica rotacyjna, mała linijka (w przypadku tkaniny, która nie posiada krajki z jednej strony) – Szpilki do mocowania nici i tkanin razem – Nić do szycia szwów – Przezroczysta nić do obszywania brzegów poncho (opcja). Instrukcje: 1. Rozłóż dwa kawałki materiału, jeden nieco większy od drugiego. 2. Przypnij lub użyj noża obrotowego, aby wyciąć dwa prostokąty z każdej tkaniny, pozostawiając mały szew na każdym końcu. 3. Umieść jeden prostokąt na drugim, prawą stroną do wewnątrz i wyrównując wszystkie niewykończone krawędzie. 4. Za pomocą szpilek lub maszyny i zszyj wzdłuż niedokończonych krawędzi, aby utworzyć tubę. Uważam, że pomocne jest zrobienie tego za pomocą ręcznej korby na moim sergerze. 5. Rozłóż dwie tkaniny i ułóż je płasko, prawą stroną do góry i zaznacz miejsce ich nałożenia pisakiem do tkanin lub kredą (patrz rysunek). 6. Narysuj linię szpilek wzdłuż każdej krawędzi zachodzącej sekcji i przeszyj każdy zestaw szpilek, odwracając co drugą szpilkę, aby nie złapać żadnej tkaniny 7. Przyciąć naddatek na szew na każdym końcu tuby i odwrócić go prawą stroną. 8. W razie potrzeby naciśnij płasko żelazkiem lub po prostu pozostaw bez zmian, aby uzyskać bardziej rustykalny wygląd. 9. Wsuń wszystkie surowe krawędzie i naciśnij ponownie (patrz rysunek). 10. Dwie rurki należy teraz połączyć na jednym końcu i zabezpieczyć na miejscu prostą linią ściegu wzdłuż otwartej krawędzi jednej rurki za pomocą igły i nici maszynowej lub ręcznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.