Jak łatwo przyszyć guzik – guziki na słupku, z jedną i dwoma dziurkami.

Warto umieć szyć, dzięki tej umiejętności zaoszczędzimy sporo pieniędzy u krawcowej. Wiadomo, nie wszyscy od razu będą szyć piękne, długie suknie bądź eleganckie koszule. Jednakże przyszycie guzika nie jest tak trudne. W poniższym artykule dowiesz się, jak przyszyć guziki różnych typów.

Jak przyszyć guzik?

Szycie guzika to jedna z najłatwiejszych prac. Musisz mieć igłę i nić, a potem możesz łatwo przyszyć guzik. Aby rozpocząć, weź igłę i nić i zrób je podwójnie wokół palców, aby nić została włożona w utworzoną pętlę. Następnie końcówką igły należy przebić materiał w dziurkę na tyle, aby móc to zrobić. Następnie weź igłę i nić i przełóż ją przez szmatkę, aż dojdziesz do drugiej strony. Kiedy to zrobisz, przytrzymaj materiał. Zapobiegnie to wypadkom, ponieważ teraz możesz podciągnąć rękoma oba końce guzika, aby utworzyć pętlę, dzięki której możesz szyć. Jeśli zrobisz to poprawnie, po zakończeniu szycia wokół dziurki na guzik, do osiągnięcia węzła i pociągając go mocno, powinieneś mieć ładny przycisk z dwoma pokrętłami po obu stronach. Przetnij kawałek materiału, na który chcesz zapiąć guzik, na pół wzdłuż jego długości. Złóż jedną stronę materiału, aby była bardziej płaska, a następnie użyj nici (i igły, jeśli to konieczne), aby przeszyć obie warstwy materiału, aż skończysz szycie. Po zakończeniu spłaszcz węzeł, który został zrobiony, przesuwając go palcem i naciśnij przez sekundę lub dwie przed. Ostatnim krokiem jest odwrócenie prawej strony. Zrób palcami kilka małych X po lewej stronie materiału i przeciągnij go przez ściegi.

5 sposobów na trwałe przyszycie guzika

Przyszywanie guzika na stałe może być frustrujące. Poniżej znajduje się pięć prostych sposobów, aby upewnić się, że guzik zostanie w ubraniu na długo. 1. Przyszyj guzik na kawałku materiału bezpośrednio pod dziurką na guzik. 2. Przyszyj kawałek grubego fizeliny do tkaniny, dolną krawędzią tuż pod i na wysokości otworu na guzik. 3. Obróć pod jedną stroną rąbka o około 1/4 cala, przeszyj go wewnątrz i na zewnątrz przez tę warstwę, a następnie odetnij nadmiar materiału od zewnątrz i obróć go ponownie, aby z tej strony nie było widać prześwitów 4. Przyszyj guzik do wewnętrznej strony ubrania i zrób pętelkę z nici lub sznurka, aby przejść przez guzik i zawiąż go na zewnątrz. 5. Przyszyj guziki na obu końcach materiału, a następnie złóż na pół, dopasowując niewykończone surowe krawędzie obu kawałków, zszyj je razem i przytnij nadmiar materiału blisko zszycia, odwróć wewnętrzną stronę materiału i przyszyj na nim guzik.

Jak przyszyć guzik na słupku?

Przyszycie guzika na słupku można wykonać stosunkowo łatwo, wykonując poniższe czynności. : Krok 1) Zdobądź przycisk. Krok 2) Umieść guzik na węźle, który chcesz ukryć, tak aby zrównał się ze słupkiem. Krok 3) Przeszyj przednią pętlę obu kawałków za pomocą igły do szycia z dołączoną nitką, aby przejść i naciągnąć. Krok 4) Szyj tam i z powrotem, aż guzik zostanie przymocowany do słupka. Jeśli twój guzik nie zakrywa całego węzła, użyj kawałka nici, aby zakryć odsłoniętą część.

Jak przyszyć guzik z dwoma dziurkami

Guzik z dwoma otworami można łatwo przyszyć. Po prostu zbierz zapasy, nawlecz igłę i wykonaj następujące czynności: 1. Nawlecz igłę nitką w tym samym kolorze co guzik lub materiał. 2. Wytnij mały kawałek materiału o szerokości około 2 cali i wystarczająco długim, aby dokładnie zakryć dwa otwory po obu stronach guzika 3. Przełóż jeden koniec przez otwór i zawiąż go mocno, aby utworzyć pętlę 4. Zbierz drugi koniec i przełóż go przez kolejny otwór w materiale 5. Wypchnij od tyłu, mocno pociągając za każdy koniec, aż zahaczony w tkaninie 6. Zbierz pozostałą tkaninę i zawiąż ją, chwytając z każdej strony guzika 7. Zszyj kilka ściegów z każdej strony guzika, aby go zabezpieczyć 8. Powtórz kroki 1-7 z drugim kawałkiem materiału.

Jak przyszyć guzik z jedną dziurką?

Najłatwiejszym sposobem przyszycia guzika z pojedynczym otworem jest użycie igły do szycia i trochę nici. Zacznij od przypięcia guzika do ubrania. Trzymaj nić w każdej ręce i połóż kciuk na obu nitkach. Weź jedną nitkę nad kciukiem, następnie pod drugą nitką, a następnie cofnij się, aby zrobić pętlę. Trzymając igłę w jednej ręce, przeprowadź ją przez obie pętle, aż dotrzesz do spodu materiału. Przeciągnij igłę i zostaw ścieg z każdej strony miejsca, w którym właśnie szyłeś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.