Make Photography Easier – Moja Recenzja

 • kobiece inspiracje
 • Tagged , , , , , , , , ,
 • 12/03/2017
 • Nareszcie ją mam! Moja upragniona książka „Make Photography Easier”  Kasi Tusk wreszcie jest u mnie!

  Byłam bardzo ciekawa tej książki. Po pierwsze dlatego, że interesuję się fotografią, po drugie napisała ją jedna z najlepszych polskich blogerek modowych, której blog śledzę od lat. Chociaż mamy różne style, podoba mi się klasyka, którą prezentuje Kasia. Według mnie jest ona stylową blogerką, świetną modelką i mądrą kobietą. Wydaje mi się, że sławne nazwisko nie przewróciło jej w głowie, a wręcz przeciwnie. Nie szuka rozgłosu, tylko od lat konsekwentnie robi swoje, rozwija się i inspiruje innych.

  W końcu postanowiła podzielić się swoją wiedzą na temat fotografii, wydając książkę pt. „Make Photography Easier”. W prosty i czytelny sposób zdradza nam jak dobrze robić zdjęcia aparatem i telefonem.

  „(…)Fotografowanie telefonem nie zwalnia cię z przestrzegania reguł. Najważniejsze przecież jest to, aby zdjęcie było dobre, a nie żeby jak najszybciej mieć je z głowy”.

  W swojej książce Kasia Tusk podpowiada także  w jakich programach najlepiej obrabiać zdjęcia na telefonie. (Wykorzystałam te rady i już widzę różnice w moich zdjęciach, które wrzucam na instagram).

  Zdradza nam tajniki jak się prawidłowo ustawiać do zdjęć, aby wyglądać szczupło i przede wszystkim naturalnie. Pisze również o…selfie! Tak! Zrobienie dobrego selfie, to też jest sztuka!

  „Masz na zdjęciu być, a nie pozować. (…)Nie stój spięta, czekając na dźwięk spustu migawki – zrób coś. Cokolwiek.”

  Jest również rozdział poświęcony fotografii kulinarnej. (Bardzo lubię pięknie i smakowicie wyglądające potrawy na zdjęciach, dlatego do tego rozdziału będę na pewno wracać najczęściej. Chciałabym mieć więcej czasu i pomysłu na to jak fotografować moje potrawy;)).

  „Śliczne musi znaczyć smaczne. Inaczej narazimy odbiorcę na rozczarowanie, stratę czasu, pieniędzy i głód…”

  Poza ciekawymi i przydatnymi radami, książka ta jest pełna pięknych, inspirujących zdjęć.

  Polecam książkę „Make Photography Easier” wszystkim fotografom  – amatorom, których interesuje fotografia modowa, kulinarna, i tym którzy chcą uwieczniać piękne zdjęcia ze swoich podróży.

  ps. A przy okazji zapraszam Was na mój instagram 🙂

  https://www.instagram.com/kobieceinspiracjecom/