EC1 i Recenzja Filmu „Polaris”

 • kobiece inspiracje
 • Tagged , , , , , , , , , , ,
 • 05/14/2017
 • Ostatnio klimat nam się zmienia, a pogoda robi się  londyńska;). Podczas deszczu, warto  zawsze mieć alternatywę na czas spędzany z dziećmi, w końcu nikt nie lubi cały czas siedzieć w domu;). W Łodzi polecam wybrać się do EC1! Jest to najnowocześniejsze planetarium w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W przyszłości (po otwarciu drugiego budynku) EC1 ma się stać częścią Nauki i Techniki.

  My jakiś czas temu wybraliśmy się do planetarium na film animowany pt. „Polaris.

  źródło zdj.: http://www.planetariumec1.pl

  W filmie występowało dwóch, przesympatycznych bohaterów: niedźwiedź polarny o imieniu Władimir i pingwin James. James przybył z Bieguna Północnego na Biegun Południowy, gdzie poznał Władimira. Te sympatyczne zwierzątka bardzo się ze sobą zaprzyjaźniły i postanowili wspólnie zgłębić tajemnice Wszechświata. Wybrali się w podróż podczas, której z kosmosu obserwowali planety: Ziemię, Marsa i Saturna.

  Cała astronomiczna wiedza jest przekazana w prosty, zrozumiały sposób. Dzieci mogą dowiedzieć się dużo ciekawostek, a i dorośli zgłębią swoją wiedzę:). Moja córka przez cały seans grzecznie siedziała i oglądała fil z dużym zainteresowanie, po czym skwitowała, że „było fajnie”;). Czy można lepszej recenzji?;).

  Bardzo Wam polecam łódzkie planetarium i „Polaris”!:)