Oxybrazja: Co To Jest?

 • kobiece inspiracje
 • Tagged <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/blog-urodowy/" rel="tag">blog urodowy</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/blogerka-lifestylowa/" rel="tag">blogerka lifestylowa</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/blogger/" rel="tag">blogger</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/fashionblogger/" rel="tag">fashionblogger</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/kobiece-inspiracje/" rel="tag">kobiece inspiracje</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/kosmetyka/" rel="tag">kosmetyka</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/lifestyle/" rel="tag">lifestyle</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/najlepsze-zabiegi-dla-skory-wrazliwej/" rel="tag">najlepsze zabiegi dla skóry wrażliwej</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/nawilzania-twarzy/" rel="tag">nawilżania twarzy</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/nawilzanie/" rel="tag">nawilżanie</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/oxybrazja/" rel="tag">oxybrazja</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/pielegnacja-skory-wrazliwej/" rel="tag">pielęgnacja skóry wrażliwej</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/twarz/" rel="tag">twarz</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/uroda/" rel="tag">uroda</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/zabieg/" rel="tag">zabieg</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/zabiegi-po-trzydziestce/" rel="tag">zabiegi po trzydziestce</a>
 • 03/10/2017
 • Wracam do Was po krótkim urlopie. Pierwszy temat jaki chcę poruszyć po przerwie dotyczy naszej urody. Co zrobić, aby nasza cera była piękna, nawilżona i rozświetlona?

  Jednym ze sposobów jest oxybrazja. Jest to oczyszczanie twarzy (swojego rodzaju peeling) strumieniem kropelek soli fizjologicznej, aplikowanej pod ciśnieniem sprężonego powietrza. Wykonuje się go za pomocą specjalnego urządzenia, przypominającego długopis. Jest to metoda bezpieczna i nowoczesna, a do tego cechuje ją bezpieczeństwo i higieniczność. Jej zadaniem jest złuszczyć naskórek, pobudzić syntezę włókien kolagenowych i elastylowych oraz spłycić powierzchniowe zmarszczki. Poza tym likwiduje trądzik i redukuje obrzęki oraz przebarwienia.

  W przypadku zmarszczek i przebarwień zabieg powinno wykonywać się raz w tygodniu, jeśli mamy cerę suchą i naczynkową  możemy wykonać go dwa razy w miesiącu. Oxybrazja jest hitem wśród panien młodych, ponieważ efekt wygładzenia i rozjaśnienia twarzy widoczny jest już po jednym zabiegu! (Szkoda, że nie wiedziałam o tym parę miesięcy wcześniej;)).

  Tyle z teorii;)

  A teraz o tym jak przebiegał zabieg i jaki efekt uzyskałam.

  Na początku pani kosmetolog zabezpieczyła moje uszy za pomocą opaski,  a następnie przeprowadziła dokładny demakijaż. Następnie miałam wykonany peeling twarzy, po czym przeszłyśmy do oxybrazji. Podczas zabiegu czułam przyjemny strumień „mokrego” powietrza. Byłam zrelaksowana i czułam jak moja twarz się nawilża. Po skończonej oxybrazji miałam nałożoną maseczkę nawilżającą, a na sam koniec olejek (rodzaj nakładanych kosmetyków zależy od rodzaju naszej cery).

  Moja wizyta trwała ok. 60 minut. Zabieg był bezbolesny i bardzo przyjemny. Od razu czułam, że moja twarz jest napięta i mocno nawilżona. Miałam wrażenie, że rozjaśniły się moje sińce pod oczami, które są moją zmorą odkąd pamiętam;). Po dwóch dniach otworzyły się pory. Nie posiadam zbyt wielu zmarszczek, więc w tej kwestii nie mogę się wypowiadać;), ale z pewnością moja twarz zyskała blasku:)

  Zabieg miałam wykonany w:  SALON FRYZJERSKO-PERUKARSKI-KOSMETYKA w Łodzi.