Kino Francuskie: „Za Jakie Grzechy Dobry Boże” – Recenzja Filmu

 • kobiece inspiracje
 • Tagged <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/dobre-kino/" rel="tag">dobre kino</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/film-na-swieta/" rel="tag">film na święta</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/francuska-komedia/" rel="tag">francuska komedia</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/kino-francuskie/" rel="tag">kino francuskie</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/lifestyle/" rel="tag">lifestyle</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/recenzja-filmowa/" rel="tag">recenzja filmowa</a>
 • 12/22/2015
 • „Za jakie grzechy dobry Boże” to genialna francuska komedia. Jeśli więc chcecie chwilę odetchnąć od świątecznych przygotowań serdecznie Wam ją polecam. Aktualnie komedię tę można oglądać na Canal+.

  7650533.3

  Pewne francuskie małżeństwo, Claude i Marie, mają 4 córki. Trzy z nich mają mężów,  każdy pochodzi z innego kraju i jest wyznawcą innej religii. Tym samym w rodzinie jest już: Żyd, Arab i Chińczyk. Claude, wielki konserwatysta, nie może się pogodzić z wyborami córek i ma nadzieję, że najmłodsza córka, piękna Laure, go nie zawiedzie i wyjdzie za, upragnionego przez niego, francuza. Wkrótce Laure oświadcza, że wychodzi za mąż a jej wybranek jest katolikiem. Nikt jednak nie wie, że jest on czarnoskóry… . Jak zniosą to Claude i Marie? Czy dojdzie do ślubu? Musicie zobaczyć sami;)

  Ten film  nie tylko śmieszy, ale również uczy nas  tolerancji wobec innych narodowości oraz akceptacji wobec innych wyznań. Reżyser (Philippe de Chauveron) w bardzo sympatyczny sposób pokazuje nie trzeba nic sobie udowadniać i przekonywać do swoich racji, wystarczy się kochać i akceptować.

  Trudna tematyka przedstawiona w lekki, sympatyczny, komediowy sposób, idealna  na świąteczny czas:)