Moja Toskania

 • kobiece inspiracje
 • Tagged <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/krzywa-wieza/" rel="tag">Krzywa Wieża</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/marina-di-massa/" rel="tag">Marina di Massa</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/piza/" rel="tag">Piza</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/podroze/" rel="tag">podróże</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/toskania/" rel="tag">Toskania</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/wino-chianti/" rel="tag">wino chianti</a>, <a href="http://kobiece-inspiracje.com/tag/wlochy/" rel="tag">Włochy</a>
 • 10/16/2014
 • Toskania,to jedno z miejsc, do których muszę wrócić! Byłam tam kilka razy, ale wciąż nie widziałam wszystkich miejsc, które chciałabym obejrzeć. Poza tym tutaj wciąż odkrywa się cos na nowo.

  CIMG1181

  Niezwykła przyroda, romantyczne, urokliwe miasteczka i przepyszna kuchnia tworzą niezwykły klimat tego regionu. Zielone wzgórza, na których znajdują się uprawy winogron czy drzewa figowe sprawiają, że zapominamy o miejskim hałasie i przenosimy się w inną rzeczywistosć.

  Będąc w Toskanii obowiązkowym punktem programu powinno być zwiedzanie Pizy, gdzie znajduje się słynna Krzywa Wieża, Sienny, w której możemy podziwiać rynek w kształcie muszli, a przede wszystkim Florencji – stolicy Toskanii. Możemy tutaj podziwiać jedną z najpiękniejszych katedr. Bardzo urokliwe są również toskańskie, nadmorskie miejscowosci, m.in.: Marina di Massa.

  Warto wybrać się do miasta Lucca, tam ostatnio była moja baza wypadowa:).

  A do tego wszystkiego kuchnia toskańska jest jedną z najlepszych, jakie miałam możliwosć zakosztować. Jest to kuchnia bogata w warzywa, owoce morza, pyszne sery i wędliny. Potrawy toskańskie w połączeniu z winem chianti (tutejszym wyrobem regionalnym) są prawdziwą ucztą dla podniebienia.

  Toskania 🙂

  CIMG1099

  CIMG1106

  CIMG1107

  Piza i Krzywa Wieża

  CIMG1113

  CIMG1116

  CIMG1120

  Włosi kochają BUTY:D

  CIMG1155

  Marina di Massa

  CIMG1166

  CIMG1167

  Uwielbiam włoską fantazję;)

  CIMG1181

  Arrivederci Toscana!:)